PREVENCE

Základními pilíři správné péče o dutinu ústní jsou preventivní prohlídky a dentální hygiena, kterou je vhodné absolvovat dvakrát až čtyřikrát ročně. Nejdůležitějšími preventivními opatřeními správné čištění zubů, vhodné výživové návyky a dostatečné množství fluoridů. Správné čištění zubů závisí na technice čištění a volbě dentálních pomůcek. Vhodná výživa brání vzniku zubního kazu a poškození zubní skloviny erozemi.
Pravidelný přísun fluoridů posiluje odolnost zubů vůči působení bakterií, podporuje demineralizaci skloviny a snižuje citlivost zubních krčků. Fluoridy lze aplikovat k tomu určených zubních past a ve vyšší koncentraci formou gelu aplikovaného dentální hygienistkou.

PROFESIONÁLNÍ ČIŠTĚNÍ

odstranění zubního plaku, zubního kamene, pigmentů

Zubní plak, kámen a pigmenty odstraňujeme ručními nástroji – kyretami, scaylery a ultrazvukovým přístrojem. Toto ošetření doplňujeme čištěním zubů metodou Air Flow – „pískování zubů“, při němž se zuby očistí speciálním přístrojem. Na zuby proudí pod tlakem směs vody a jemného prášku, která dokonale očistí nejen zubní povlak, ale i zabarvení od kávy, čaje, červeného vína, tabáku, a to bez poškození zubní skloviny. Čištění zubů metodou Air Flow výrazně snižuje možnost vzniku zubního kazu a přispívá ke zdravým dásním a k zesvětlení a projasnění zubů.
Prevence Prevence

Před a po ošetření

Prevence Prevence
Prevence Prevence

OŠETŘENÍ DÁSNÍ

Zdravé dásně jsou základním předpokladem celkového zdraví dutiny ústní. Při nedodržování pravidelné a hlavně účinné ústní hygieny, vznikají záněty dásní, které mohou vyústit až v parodontitidu. V naší ordinaci vám poradíme, jak tomuto onemocnění předcházet a jak je v případě potřeby léčit.
Paradontitida je zánětem dásně jak na povrchu, tak i v hlubších strukturách, včetně kosti. Je způsobena neefektivním čistěním zubů. Nejdříve se projevuje jako nepatrné krvácení z dásní, v pokročilé fázi se tvoří tzv. parodontální choboty, obnažují se zubní krčky, dásně ustupují, zuby se začínají rozestupovat, viklat a dásně bolí a otékají. Důsledkem neléčené parodontitidy je ztráta mnohdy jinak nepoškozených zubů. Vhodná léčba dásní může všem těmto negativním procesům zabránit.
Nejlepší prevencí, jak předcházet všem problémům v dutině ústní, je pravidelná a efektivní ústní hygiena. Ta může zabránit krvácení dásní, opakujícím se zánětům a vzniku parodontitidy. Podmínkou úspěšné léčby dásní je správná technika čistění zubů.

Před a po ošetření

Prevence Prevence
Prevence Prevence

Před a po ošetření

Prevence Prevence
Prevence Prevence

PREVENCE A VÝUKA

Součástí dentální hygieny je i podrobná motivace pacienta a instruktáž správné techniky čištění zubů. Důkladná domácí péče je jedním ze základních předpokladů pro zdravé zuby a dásně. Často se setkáváme s klienty, kteří se podivují nad tím, že jejich zuby či dásně nejsou v dobrém stavu, a přitom si zuby pravidelně čistí. V takovém případě je s největší pravděpodobností na vině jejich špatná technika čištění zubů a nevhodný výběr pomůcek dentální hygieny.
Ať už máte zdravé zuby nebo zánět dásní, parodontózu, vysokou kazivost, eroze zubů anebo třeba zubní implantáty, rovnátka, protetické práce – korunky, můstky, vždy vám věnujeme dostatek času a navrhneme vám individuální hygienický program.
Rádi vám poradíme, jaké pomůcky dentální hygieny máte používat a jaká metoda čištění zubů je pro vás optimální.

Motivace a instruktáž 14 letého pacienta

1.návštěva, Revalvace po 3 měsících, Recall po 6. měsících

Prevence Prevence Prevence
Prevence Prevence Prevence

Motivace, instruktáž a ošetření 8 letého pacienta

Před ošetřením, po ošetření

Prevence Prevence

V rámci dentální hygieny nabízíme i ošetření dětí bez omezení věku. Jedná se o bezbolestné ošetření přizpůsobené věku dítěte.
Plak zobrazujeme pomocí barevného indikátoru, který poukáže na přítomnost plaku. Děti se poté samy snaží o dokonalé vyčištění zubů. Následuje instruktáž vhodné techniky, profesionální čištění a fluoridace.

BĚLENÍ ZUBŮ

Estetické bělení zubů provádíme ordinační, domácí a kombinovanou formou. Používáme moderní klinicky ověřené postupy a nejkvalitnější bělící prostředky na trhu. Zářivě bílé zuby můžete mít i vy! Doporučíme vám nejvhodnější způsob bělení vašich zubů a odborně provedeme instruktáž péče o bělené zuby.
Doporučujeme pouze praxí vyzkoušené preparáty, které při správném postupu nemohou poškodit sklovinu, ani měkké tkáně v okolí zubu.
Bělení zubů ordinační metodou - používá se v případech, kdy pacient požaduje rychlé vybělení zubů. Před samotným bělením se aplikují všechny ochranné prostředky, poté je nanesen bělící gel. Po 20 minutách se bělící gel opláchne a opět nanese. Celý proces se opakuje 3x. Bělení trvá celkem asi 1,5 hodiny.
Nevýhodou této metody je vyšší finanční náročnost a zvýšená citlivost zubů. Naopak její velkou výhodou je rychlejší a především efektivnější bělení zubů.

Prevence Prevence
Prevence Prevence

Bělení zubů domácí metodou - pro opravdu kvalitní a profesionální domácí bělení zubů vám zhotovíme individuální nosič na bělící gel. Do tohoto nosiče si již doma sami dáváte bělicí gel, který má nižší koncentraci než při ordinačním bělení. Nosič s gelem nosíte několik hodin každý den, dokud nedosáhnete požadované bělosti zubů.
Výhodou domácího bělení zubů je nižší finanční náročnost, je však časově náročnější.

Prevence Prevence

PObjednejte se ještě dnes

Náměstí svobody 11
507 13 Železnice

© 2018-2015 Dentální hygiena Železnice | #Tvoříme_s_láskou 4.PROSTOR.CZ